volte 42

Vládní poslanec Jan Schiller si nevidí na konec nosu

31. července 2020 | 08:07

Se zájmem jsem si dnes přečetl rozhovor s poslancem hnutí ANO za Ústecký kraj a mosteckým opozičním zastupitelem Janem Schillerem, který se rozhodl kandidovat ještě do Zastupitelstva Ústeckého kraje a usiluje o post hejtmana v letošních krajských volbách. V rozhovoru pro 5plus2 z mediálního impéria premiéra Andreje Babiše Jan Schiller mimo jiné odpověděl na otázku, co bylo motivací pro jeho kandidaturu v podzimních volbách.

Vládní poslanec Jan Schiller si nevidí na konec nosu

„Postoj, s jakým současné vedení vystupuje vůči městům a obcím, je natolik zarážející, že se nedivím, kam se náš kraj posouvá, tedy respektive neposouvá. Místo toho, aby se kraj choval jako partner, se ve většině případů snaží sedřít města a vesnice na kost za cenu drobné úlitby.“

Pan Schiller si podobně jako jiní politici ANO bohužel nevidí na konec nosu. Jako primátor města Most mám s vedením našeho kraje poněkud odlišnou zkušenost. S vedením kraje jsme v pravidelné komunikaci, a i přes dílčí neshody, které jsou přirozené, spolupracujeme dobře. Zato s některými poslanci zvolenými za Ústecký kraj a zejména pak s vládou vedenou premiérem z hnutí ANO to říci nemohu.

Vláda sice tu a tam zopakuje, že rozvoj našeho kraje je důležitý, ale od slov k činům je stále daleko. Ba naopak, nám všem ve vedení měst a obcí vláda v souvislosti s koronavirovou epidemií vzala až 60 procent předpokládaných příjmů. Vláda nám sice vrátí peníze v dotacích 1200 Kč na obyvatele, ale k čemu nám to je, když nám před tím vzala 3800 na hlavu? Vládní prohlášení o podpoře lokálních ekonomik je jenom prachobyčejná lež.

V minulých týdnech jsem společně s kolegy a kolegyněmi z měst a obcí v Ústeckém kraji poslal dopis panu premiérovi Babišovi, kde ho na tuto skutečnost upozorňujeme. Pokud chtějí poslanci a poslankyně z vládních lavic Ústeckému kraji a jeho obcím reálně pomoci, měli by v rámci své práce apelovat na vládu, ať dodrží své sliby. V opačném případě budeme voliče o výsledcích jejich lamentování rádi informovat. To se samozřejmě týká i pana poslance Schillera.

Jan Paparega, primátor statutárního města Most   

Věra Nechybová:  Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám 29. září 2020 | 13:15 Věra Nechybová: Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám

Výrazné oddlužení města, zabránění stamilionovým sankcím za dotační chyby předchůdců ve vedení Ústí, zrušení poplatků za svoz odpadu, založení rady seniorů nebo rekonstrukci venkovního areálu koupaliště na Klíši vnímá jako své úspěchy exprimátorka a stávající náměstkyně primátora Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů. V říjnových volbách do krajů kandiduje za hnutí Lepší Sever.

S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou. 24. září 2020 | 12:26 S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou.

Jaromír Franta se kdysi z důlního zámečníka vypracoval až na pozici vedoucího řidiče velkorypadla v lomu ČSA. Stal se odborovým předákem mosteckých horníků, v současné době působí také v pracovní skupině pro surovinovou politiku při Ministerstvu průmyslu a obchodu a je rovněž členem pracovní skupiny Uhelné komise. Obyvatelé obce Boleboř si jej zvolili již počtvrté za svého zastupitele. Má bohaté zkušenosti jak z hornické profese a prosazování zájmů jejích zaměstnanců, tak i z komunální politiky. Jak vidí budoucnost „svého“ regionu a jaký má „recept“ na jeho proměnu?