volte 42

Ústecká ČSSD žádá vedení strany o opětovné schválení upravené kandidátky pro krajské volby

17. července 2020 | 08:07

Krajské předsednictvo ČSSD v Ústeckém kraji včera projednalo a odsouhlasilo nový návrh kandidátní listiny do Zastupitelstva Ústeckého kraje 2020. Reflektujeme tak rozhodnutí celostátního Předsednictva ČSSD, které v minulých týdnech odmítlo na návrh nejužšího vedení ČSSD schválit naši koaliční kandidátku Lepší Sever (ČSSD, ProMOST, Ústecké fórum občanů a nezávislí kandidáti). Jsme přesvědčeni, že společně s našimi koaličními partnery jsme dali dohromady nejkvalitnější možnou kandidátku, která výrazně zvyšuje šance mj. i sociální demokracie na úspěch v krajských volbách v Ústeckém kraji.

Ústecká ČSSD žádá vedení strany o opětovné schválení upravené kandidátky pro krajské volby

Dnes jsme nový návrh kandidátní listiny zaslali na ústředí strany v Praze společně s průvodním dopisem pro všechny členy Předsednictva ČSSD, aby měli ke svému novému rozhodování adekvátní a úplné informace. Požádali jsme rovněž vedení ČSSD, aby k projednání v předsednictvu strany došlo neprodleně tak, aby se stihl zákonný termín pro podání kandidátních listin. V rámci kandidátky došlo k přesunům v první desítce kandidátky tak, aby byla zvýrazněna role ČSSD. Chtěl bych tímto také poděkovat našim koaličním partnerům, že nám pomohli najít kompromisní řešení, které – jak pevně věřím – bude dostatečné pro vedení naší strany.

Martin Klika, lídr kandidátky Lepší Sever a 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje

Věra Nechybová:  Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám 29. září 2020 | 13:15 Věra Nechybová: Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám

Výrazné oddlužení města, zabránění stamilionovým sankcím za dotační chyby předchůdců ve vedení Ústí, zrušení poplatků za svoz odpadu, založení rady seniorů nebo rekonstrukci venkovního areálu koupaliště na Klíši vnímá jako své úspěchy exprimátorka a stávající náměstkyně primátora Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů. V říjnových volbách do krajů kandiduje za hnutí Lepší Sever.

S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou. 24. září 2020 | 12:26 S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou.

Jaromír Franta se kdysi z důlního zámečníka vypracoval až na pozici vedoucího řidiče velkorypadla v lomu ČSA. Stal se odborovým předákem mosteckých horníků, v současné době působí také v pracovní skupině pro surovinovou politiku při Ministerstvu průmyslu a obchodu a je rovněž členem pracovní skupiny Uhelné komise. Obyvatelé obce Boleboř si jej zvolili již počtvrté za svého zastupitele. Má bohaté zkušenosti jak z hornické profese a prosazování zájmů jejích zaměstnanců, tak i z komunální politiky. Jak vidí budoucnost „svého“ regionu a jaký má „recept“ na jeho proměnu?