volte 42

Uskupení Lepší Sever bude navzdory vedení ČSSD kandidovat v krajských volbách v Ústeckém kraji

28. července 2020 | 06:07

Členové ČSSD v Ústeckém kraji vytvořili pro krajské volby 2020 koalici úspěšných hnutí a osobností pod názvem Lepší Sever. Naším cílem je a bude prospěch občanů Ústecka, naším cílem je lepší sever. Bohužel, včera se oficiálně potvrdily spekulace, že nejvyšší vedení sociální demokracie lepší sever nechce.

Uskupení Lepší Sever bude navzdory vedení ČSSD kandidovat v krajských volbách v Ústeckém kraji

Byla nám, v rozporu se stanovami ČSSD i demokratickými principy vnucena kandidátka, za kterou se nemůžeme s čistým svědomím postavit. Vedení sociální demokracie dává přednost jakési poslušné „Hvězdné pěchotě“ před sebevědomým a samostatným Ústeckým krajem.

Tímto krokem vedení ČSSD de facto znemožnilo kandidovat mnoha svým, demokraticky zvoleným členům ČSSD v krajských volbách. Členové ČSSD na kandidátní listině Lepší Sever proto dnešním dnem přerušili své členství v sociální demokracii a o hlasy voličů se budeme ucházet jako nezávislí kandidáti na kandidátce Lepší Sever.

Společně s našimi partnery z hnutí ProMOST, z Ústeckého fóra občanů a také s celou řadou nezávislých osobností jsme vytvořili projekt zdola, s místními lidmi. Žijeme tady a chceme tu žít. S tím, co trápí naše občany se denně setkáváme na ulicích a dokázali jsme, že problémy řešit umíme.

Zajistíme bezpečí na ulicích, ukončíme obchod s chudobou a postaráme se o dostupnou zdravotní péči v každém koutě našeho kraje. Tak, jako jsme to dokázali v Ústí, Mostě nebo na Šluknovsku.

Lepší Sever nabízí politiky, kteří to dobré, co tu máme, mohou ještě vylepšit. A problémy, které se tu dlouhá desetiletí přehlíží, už tito lidé dnes v praxi řeší ve svých městech a obcích. A nutno říct, že je řeší úspěšně.

Všechny tyto naše zkušenosti přeneseme na kraj. Chceme lepší sever a k tomu nepotřebujeme stranickou knížku. Ať už oranžovou nebo červenou.

Martin Klika, lídr kandidátky Lepší Sever a 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje

Věra Nechybová:  Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám 29. září 2020 | 13:15 Věra Nechybová: Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám

Výrazné oddlužení města, zabránění stamilionovým sankcím za dotační chyby předchůdců ve vedení Ústí, zrušení poplatků za svoz odpadu, založení rady seniorů nebo rekonstrukci venkovního areálu koupaliště na Klíši vnímá jako své úspěchy exprimátorka a stávající náměstkyně primátora Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů. V říjnových volbách do krajů kandiduje za hnutí Lepší Sever.

S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou. 24. září 2020 | 12:26 S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou.

Jaromír Franta se kdysi z důlního zámečníka vypracoval až na pozici vedoucího řidiče velkorypadla v lomu ČSA. Stal se odborovým předákem mosteckých horníků, v současné době působí také v pracovní skupině pro surovinovou politiku při Ministerstvu průmyslu a obchodu a je rovněž členem pracovní skupiny Uhelné komise. Obyvatelé obce Boleboř si jej zvolili již počtvrté za svého zastupitele. Má bohaté zkušenosti jak z hornické profese a prosazování zájmů jejích zaměstnanců, tak i z komunální politiky. Jak vidí budoucnost „svého“ regionu a jaký má „recept“ na jeho proměnu?