volte 42

Novinky ze severu

Lepší Sever navrhuje soudu zrušit kandidátku ČSSD v Ústeckém kraji 16. srpna 2020 | 17:25 Lepší Sever navrhuje soudu zrušit kandidátku ČSSD v Ústeckém kraji

Členové koalice Lepší Sever – politické hnutí Ústecké fórum občanů, politické hnutí ProMOST – podali v pátek 14. srpna žalobu na ochranu ve věci registrace kandidátní listiny, kde napadají způsob podání kandidátní listiny České strany sociálně demokratické (ČSSD) k volbám do Zastupitelstva Ústeckého kraje. Žalobci žádají správní soud o posouzení legálnosti kandidátní listiny ČSSD, která byla podána proti vůli krajského vedení strany a v rozporu se stanovami ČSSD. Domnívají se totiž, že došlo k omezení ústavních práv kandidátů za Lepší Sever a koaličních partnerů.

Vláda na nás kašle, odsuzují kompenzační bonus pro obce politici v Ústeckém kraji 10. srpna 2020 | 16:10 Vláda na nás kašle, odsuzují kompenzační bonus pro obce politici v Ústeckém kraji

Ministerstvo financí pod vedením Aleny Schillerové (ANO) dnes zveřejnilo informaci, že vláda uvolnila asi 13,5 miliardy korun. Tyto peníze mají být převedeny na účty měst a obcí v rámci jednorázové dotace 1250 Kč na obyvatele jako kompenzační bonus obcím. Podle čísel, která ale vidíme v rozpočtech měst a obcí v Ústeckém kraji, se ovšem jedná o pouhý marketingový trik vlády v Praze.

LEPŠÍ SEVER představil své cíle a kandidáty pro krajské volby 2020 29. června 2020 | 11:56 LEPŠÍ SEVER představil své cíle a kandidáty pro krajské volby 2020

Představitelé projektu LEPŠÍ SEVER, který sdružuje ProMOST, Ústecké fórum občanů a nezávislé kandidáty, zveřejnili na tiskové konferenci v Ústí nad Labem hlavní témata své kampaně a také další osobnosti, které se budou ucházet o hlasy voličů v podzimních krajských volbách v Ústeckém kraji. „Jedna krize je za námi a druhá nás čeká. Mám sice telefon na všechny členy vlády, ale v nejtěžších dobách jsme si stejně museli pomoci sami. Naši kandidáti mají za sebou kus tvrdé práce přímo tady v kraji a vědí co je v kraji potřeba. Osvědčili se při řízení měst, obcí nebo firem. Ve vedení kraje budou potřeba lidé, kteří se už osvědčili v praxi i ve volbách. My je máme a jdeme s nimi do voleb,“ představil společnou kandidátku LEPŠÍ SEVER její lídr Martin Klika. „My tady také žijeme a pociťujeme úplně stejné problémy, jako většina obyvatel našeho kraje. Předvedli jsme, že je umíme řešit ve městech a obcích a teď naše zkušenosti z měst přeneseme do celého kraje,“ slíbil Martin Klika.

Tři největší města v Ústeckém kraji přijdou o 650 milionů, nebudou proto třeba kamery pro městskou policii 16. června 2020 | 12:55 Tři největší města v Ústeckém kraji přijdou o 650 milionů, nebudou proto třeba kamery pro městskou policii

Zástupci tří největší měst Ústeckého kraje – Ústí nad Labem, Děčína a Mostu – uvádějí na pravou míru, jaká bude realita tzv. vládních kompenzací pro města a obce v souvislosti s pandemií COVID-19. Politici různých stran a hnutí, kteří budou v podzimních krajských volbách v Ústeckém kraji kandidovat pod hlavičkou uskupení LEPŠÍ SEVER, tak chtějí demonstrovat reálné dopady na rozpočty českých měst. Vláda dnes sice hovoří o plošné dotaci 1 200 Kč na obyvatele, ale už neříká, že tato dotace nepokryje ani 50 procent výpadku příjmů měst a obcí. Vláda se přitom rozhodla sáhnout na peníze měst bez jakékoliv předchozí dohody a nemalou část nákladů pandemie tak potichu přenáší na samosprávu. Dopad pocítí občané zejména v investicích. Například v Ústí nad Labem budou muset oddálit vybudování kamerového centra pro městskou policii.

ProMOST a UFO budou v Ústeckém kraji kandidovat pod značkou LEPŠÍ SEVER 2. června 2020 | 9:55 ProMOST a UFO budou v Ústeckém kraji kandidovat pod značkou LEPŠÍ SEVER

„Lepší Sever. Pro všechny. Bez rozdílu.“ S tímto sloganem začnou tento týden seznamovat občany Ústeckého kraje billboardy zahajující kampaň politického uskupení LEPŠÍ SEVER. Politickou platformu pro letošní krajské volby v Ústeckém kraji dnes na tiskové konferenci v restauraci Severka v Mostě představili zástupci politického hnutí ProMOST, hnutí občanů Ústecké fórum občanů a nezávislých politiků z krajských měst a obcí. Lídrem kandidátky bude dosavadní 1. náměstek hejtmana Martin Klika, druhou pozici na kandidátce obsadí 1. náměstkyně primátora Ústí nad Labem Věra Nechybová (UFO) a na třetím místě bude kandidovat primátor Mostu Jan Paparega (ProMOST). Volby do Zastupitelstva Ústeckého kraje se uskuteční 2. a 3. října 2020. 

PROGRAM

Jak na to půjdeme

Bezpečnější, zdravější, chytřejší, ekologičtější a ekonomičtější. Tak si představujeme lepší sever. Díky zkušenostem z komunální politiky víme, co funguje, a proto se naše vize skládá z konkrétních opatření, která se již úspěšně osvědčila v městech a obcích našeho kraje.

Zobrazit program
pravčická brána
krajinka

21Patriotů, kteří pro
kraj něco udělali

MY JSME SEVERMY TU ŽIJEME

Jsme starostové, radní, zastupitelé. Pro kraj, města a obce i lidi aktivně pracujeme a jsou za námi výsledky. Jsme patrioti, svůj kraj milujeme a jsme odhodláni pro něj vypustit duši.

Jsme děti Krušných hor. Možná trochu drsní, ale takové nás kraj vychoval. Proto si budeme dělat věci po svém, řešit problémy tak, jak to umíme my a ne jak si někdo zvenku myslí.

Jsme zvyklí hledat pomocnou ruku hlavně na konci vlastního ramene. Mobil na šéfa ani švédská školačka nám nepomůžou.