volte 42

Karel Schwarzenberg nezná realitu mimo Prahu

16. července 2020 | 09:07

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v dnešním rozhovoru pro sever iDnes.cz uvedl v narážce na americké hnutí Black Lives Matter, že v Čechách by se mělo používat spíše Gipsy Lives Matter. S takovým vyjádřením hrubě nesouhlasím. Karel Schwarzenberg totiž zjevně vůbec nezná poměry, které panují mimo Prahu. 

Karel Schwarzenberg nezná realitu mimo Prahu

Ze slov Karla Schwarzenberga lze vytušit, že romská menšina je v naší zemi brutálně utlačovaná státem a policií, jako se to děje Afroameričanům v USA. Doporučoval bych panu Schwarzenbergovi, aby si někdy v politickém důchodu vyjel k nám do Ústeckého kraje. Rád ho vezmu na sídliště Janov k nám do Litvínova, na sídliště Chanov v Mostě, zastavit se můžeme také ve Šluknovském výběžku nebo v desítkách dalších sociálně vyloučených lokalit v našem kraji.

Z Prahy se to samozřejmě hezky říká, ale realita v našem kraji je trochu jiná. Když chce město nebo obec efektivně zasáhnout proti nepřizpůsobivým, vládní organizace od toho dávají ruce pryč. Když si chce matka samoživitelka třeba v Mostě jít pro sociální dávku, na kterou má zákonný nárok, raději si ten zážitek nechá ujít a najde si druhou nebo třetí práci. Stát tady i po letech našich upozorňování toleruje, aby si pro dávky jezdili spoluobčané až z Anglie. Takových příběhů má každý z nás nepočítaně.

Z Prahy vůči Ústeckému kraji už třicet let zaznívají pouze „knížecí rady“. Právě proto stavíme do letošních krajských voleb společnou kandidátní listinu LEPŠÍ SEVER, která sdružuje lidi, kteří mají z měst a obcí v Ústeckém kraji konkrétní zkušenosti. Ty chceme přenést na kraj a zároveň budeme tvrdě tlačit na Vládu ČR, která na boj proti sociálnímu vyloučení i chudobě v nejpostiženějších krajích dávno rezignovala. S tím se ale nelze jen tak smířit.

Martin Klika, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje a lídr kandidátky LEPŠÍ SEVER pro krajské volby

Věra Nechybová:  Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám 29. září 2020 | 13:15 Věra Nechybová: Máme v Ústí třít bídu s nouzí? To odmítám

Výrazné oddlužení města, zabránění stamilionovým sankcím za dotační chyby předchůdců ve vedení Ústí, zrušení poplatků za svoz odpadu, založení rady seniorů nebo rekonstrukci venkovního areálu koupaliště na Klíši vnímá jako své úspěchy exprimátorka a stávající náměstkyně primátora Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů. V říjnových volbách do krajů kandiduje za hnutí Lepší Sever.

S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou. 24. září 2020 | 12:26 S útlumem těžby uhlí se náš kraj musí přeměnit v lepší sever. Přinutíme českou vládu, aby transformace regionu byla její prioritou.

Jaromír Franta se kdysi z důlního zámečníka vypracoval až na pozici vedoucího řidiče velkorypadla v lomu ČSA. Stal se odborovým předákem mosteckých horníků, v současné době působí také v pracovní skupině pro surovinovou politiku při Ministerstvu průmyslu a obchodu a je rovněž členem pracovní skupiny Uhelné komise. Obyvatelé obce Boleboř si jej zvolili již počtvrté za svého zastupitele. Má bohaté zkušenosti jak z hornické profese a prosazování zájmů jejích zaměstnanců, tak i z komunální politiky. Jak vidí budoucnost „svého“ regionu a jaký má „recept“ na jeho proměnu?