volte 42

Naši lidé

Vladislav Raška

Bývalý primátor města Děčín

Ekonom, někdejší starosta a primátor města Děčín (2002 až 2010), od roku 1998 člen jeho zastupitelstva na různých pozicích, člen kontrolního výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje.

Úspěchy:

Povýšení Děčína na statutární město, elektronizace služeb magistrátu pro veřejnost, zřízení bezplatné infolinky a online přenosů z jednání zastupitelstva, zřízení lékařské a zubní pohotovosti, zvýšení podpory kultury sportu pro místní i návštěvníky. Rekonstrukce radnice v Podmoklech, nový most v Březinách, investice do místního zámku a jeho zahrad, obnova starých a budování nových dětských hřišť, otevření školních hřišť pro veřejnost zdarma, cyklostezka do Žlebu, legální zeď pro sprejery.

Moje téma: Chytrý sever

Moje vize pro kraj:

Prosadím urychlené vybudování přivaděče, který usnadní napojení Děčína na dálnici D8, a tzv. Folknářskou spojku, která uleví Kamenici od velkého náporu dopravy. Zajistím rychlé dokončení oprav zanedbaných inženýrských sítí s co možná nejmenšími dopravními uzavírkami. Vyřeším nedostatek parkovacích míst na sídlištích i v historickém centru. Budu prosazovat vybudování jezu, aby dlouhodobě nízká hladina Labe již nekomplikovala lodní dopravu a naše tradiční odvětví – stavbu lodí v místních docích.

Vladislav Raška

PROGRAM

Jak na to půjdeme

Bezpečnější, zdravější, chytřejší, ekologičtější a ekonomičtější. Tak si představujeme lepší sever. Díky zkušenostem z komunální politiky víme, co funguje, a proto se naše vize skládá z konkrétních opatření, která se již úspěšně osvědčila v městech a obcích našeho kraje.

Zobrazit program
pravčická brána
krajinka