volte 42

Naši lidé

Jan Paparega

primátor Mostu

Vystudovaný právník s advokátskou praxí se zaměřením na občanské a obchodní právo vstoupil do komunální politiky v roce 2010 jako mostecký zastupitel. Spoluzaložil hnutí SeverníČechy.cz, později přejmenované na ProMOST. Nyní je 1. místopředsedou hnutí. Dvakrát byl zvolen primátorem města Most. Pochází přímo z Mostu z hornické rodiny. Je ženatý a má jednu dceru, ve volném čase se věnuje triatlonu a je držitelem titulu Železný muž.

Úspěchy:

Ozdravení městského rozpočtu, zavedení zodpovědného konzervativního hospodaření a spuštění mohutných investic do obnovy zanedbané dopravní infrastruktury (v téměř čtyřnásobném objemu oproti předchozím obdobím). Přivedení významných investorů, kteří pomohli snížit nezaměstnanost na Mostecku a přinesli investice ve výši 4 miliard korun. Revitalizace dlouhá léta zanedbaného parku Střed v centru města, zkvalitnění rekreačních areálů Benedikt a Matylda a dokončení prací na jezeře Most.

Moje téma: Chytrý sever

Moje vize pro kraj:

Ve spolupráci s vedením kraje budu tlačit na vládu, aby se k nám do regionu dostalo více poboček vysokých škol, abychom společně vytvářeli prostředí pro nové investory a umožnili mladým lidem najít důstojné bydlení, kde mohou vychovávat své děti. Musíme nyní přemýšlet hodně dopředu, v řádu generací. Po otevření rekreačního areálu u jezera Most, které vzniklo na místě bývalého hnědouhelného dolu, nás čekají rekultivace dalších oblastí, které si vyžádají desítky až stovky miliard korun. O jejich využití by měli rozhodovat lidé zde v kraji, ne úředníci a politici v Praze.

Jan Paparega

PROGRAM

Jak na to půjdeme

Bezpečnější, zdravější, chytřejší, ekologičtější a ekonomičtější. Tak si představujeme lepší sever. Díky zkušenostem z komunální politiky víme, co funguje, a proto se naše vize skládá z konkrétních opatření, která se již úspěšně osvědčila v městech a obcích našeho kraje.

Zobrazit program
pravčická brána
krajinka